UHasselt en Hogeschool PXL willen met Makerspace STEM-opleidingen boosten
Bedrijfsnieuws 22/01/2015 11:00:59
De Universiteit Hasselt en Hogeschool PXL hebben op woensdag 21 januari Makerspace, een nieuw, multidisciplinair technologisch 'maaklabo' voor het grote publiek, officieel geopend.
Umicore neemt nieuwe Koreaanse productiefabriek in gebruik
Studententeam wil prijzen pakken met nieuwe elektrische racewagen
GBM Works test vibro-drillen van monopiles
3D geprint poreus mes snijdt onder druk
Uniek nanomateriaal heeft brede waaier aan duurzame toepassingen
Winnaars Vlaamse STEM-Olympiade bekend gemaakt
>> Meer verwant nieuwsKwaliteitsmanagement Lead Auditor - ISO 9001
NBN - Brussel
van 9/12/2019 tot 13/12/2019
Electrical Safety in Industrial Installations
Pilz Academy - Gent
woensdag 11 december 2019
CE-machinerichtlijn 2006-42-EG
Het Ingenieurshuis - Antwerpen
van 11/12/2019 tot 18/12/2019
Milieumanagementsystemen - ISO 14001:2015
Ramada Plaza - Antwerpen
donderdag 12 december 2019
Interface tussen EPLAN en Phoenix Contact
EPLAN Webinar
donderdag 12 december 2019
Safety validation training
Pilz Academy - Gent
donderdag 12 december 2019
(4/12) Janssen Pharmaceutica gestart met diepe geothermieboringen
(4/12) Wereldprimeur: koffie roosteren op 100% zonne-energie
(3/12) Organ-on-a-chip helpt ziektes beter begrijpen
(2/12) Winnaars van Junior STEM Olympiade 2019 bekend gemaakt
(28/11) Atlas Copco helpt leerkrachten om STEM aantrekkelijker te maken
(27/11) Consortium onderzoekt of voedselproductie in ruimte mogelijk is
>> Meer blikvangersENGINEERINGNET.BE - Makerspace@PXL/UHasselt is een nieuw, multidisciplinair technologisch ‘maaklabo’ voor het grote publiek op de Technologiecampus (gebouw H) in Diepenbeek.
Luc De Schepper, rector UHasselt: “Vlaanderen kampt met een tekort aan wetenschappelijke en technische profielen. Met initiatieven zoals Makerspace willen we méér jongeren warm maken voor de zogenaamde STEM-opleidingen (Science, Technology, Engineering, Mathematics), en zo onze Vlaamse kenniseconomie helpen versterken.”
De ambitie is om van Makerspace het kloppende hart te maken van een ‘tech and science driven community’, een publiek dat gebeten is door wetenschappen en technologie.
Makerspace staat open voor jong en oud: kinderen lager en secundair onderwijs, leerkrachten, technische en creatieve studenten, de doe-het-zelfhobbyist, startende ondernemers, bedrijven… In het technologisch ‘maaklabo’ kunnen ze (samen) experimenteren met een 3D-printer en lasercutter of een technologieworkshop of bijscholing bijwonen.
De Schepper: “Vlaanderen kampt met een chronisch tekort aan technische en wetenschappelijke profielen. Als we onze kenniseconomie willen versterken, dan moeten we méér jongeren warm proberen maken voor de zogenaamde STEM-richtingen.”
De inschrijvingen voor de Makerspace-workshops lopen alvast als een trein. Alle geplande workshops voor leerlingen uit het lager onderwijs zijn reeds volgeboekt.
Voor de realisatie van Makerspace@PXL/UHasselt ontvingen beide instellingen in 2014 een eenmalige subsidie van 100.000 euro vanwege de Vlaamse overheid (departement EWI).
Alle andere kosten (personeel, aanpassingswerken, website en communicatie) worden gedragen door Hogeschool PXL en Universiteit Hasselt. << (Guy Leysen) (foto: screen YouTube - Markerspace, UHasselt)